ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 21:37

Berlin Kreuzberg’in belediye başkanlığını Monika Herrmann devraldı


Almanya'nın başkenti Berlin'de sağlık sorunları sebebiyle görevinden geri çekilen Friedrichshain-Kreuzberg Belediye Başkanı Franz Schulz’un (Yeşiller Partisi) yerine 49 yaşındaki Monika Herrmann (Yeşiller) geldi.

Rbb televizyon kanalına konuşan Herrmann, selefi Schulz’un siyasi çizgisinden gideceğine yönelik sabit bir duruş sergileyeceğini belirtti. Oranienplatz meydanındaki mülteci kampının kaldırılmasına karşı olduğunu kaydeden yeni belediye başkanı, “Kampın kaldırılması için herhangi bir neden göremiyorum. Kampı ben yanlış mülteci politikası izleyen Federal Almanya’ya karşı bir anıt olarak görüyorum.” dedi.

Kira artışlarına yönelik Schulz’un başlattığı çalışmaları sürdüreceğini belirten Herrmann, aslında 2016 yılında belediye başkanlığına adaylığını koymak istediğini belirtti. Perşembe günü görevi devralan Herrman mesaisinin ilk gününde eleştirilerin odağı oldu.

Herrmann’ın hayat arkadaşını, Gençlik Dairesi Müdür Yardımcılığı görevine getirdiği yönünde iddialar bulunuyor. 1990 yılından bu yana belediye idaresinde bulunan Herrmann kadınlar sorumlusu görevinde bulunduktan sonra belediye gençlik dairesinin basın sözcülüğünü yaptı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER