ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 21:27

Berkin Elvan'ın ölümü


Gezi Parkı odaklı eylemlerde yaralandıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için Tunceli'de yapılan gösteriye müdahale eden bir polis memuru, kalp krizi geçirdi.
Moğultay Mahallesi Sanat Sokağı'nda bir araya gelen grup, Cumhuriyet Caddesi'nden Seyit Rıza Meydanı'na kadar yürüdü. Oradan yeniden Cumhuriyet Caddesi'ne dönen grup, bir süre oturma eylemi yaptı.
Aynı cadde üzerinde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Merkezi ve önünde bulunan zırhlı araçlara taş, havai fişek ve molotofkokteyli atan gruba, polis, basınçlı su ve biber gazıyla müdahale etti. Olaylar sırasında, bazı banka şubeleri ve iş yerlerinde hasar oluştu.
Gruba müdahale esnasında zırhlı araç içerisinde bulunan ve ismi henüz öğrenilemeyen bir polis memuru kalp krizi geçirdi. Tunceli Devlet Hastanesine kaldırılan polis memurunun hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.
Bu arada Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, yaşamını yitiren Berkin Elvan için kişisel Twitter hesabından, "Şu muhakkak.. Samimi şefkat ve değer verme insanlarda (!) yüzde 100 sonuç veriyor. Ülkemin başı sağ olsun rahat uyu, kısa ömür" görüşünü dile getirdi.
Tunceli Emniyet Müdürlüğünün Twitter hesabından da "Söylesek: gidenleri geri getirmez ama dilimiz, bizler de anne babayız bizim de yandı ciğerimiz. #BerkinElvanÖlümsüzdür, #HoşçakalBerkinim. Canlar yerine, camlar kırılsın. #BerkinElvanÖlümsüzdür, #HoşçakalBerkinim, #ŞehitVatanUğrunaCanVerendir" şeklindeki mesaj paylaşıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER