ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 20:30

Berkin Elvan'ın ölümü


İstanbul'daki Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için Kızılay'da toplanan ve polisin müdahalesinin ardından ara sokaklara dağılan gruplara müdahale sürüyor.
Kızılay Meydanı'nda toplanan grup, polis müdahalesinin ardından ara sokaklara dağıldı ve çevredeki iş yerlerine girdi.
Ziya Gökalp Caddesi, GMK Bulvarı ve Sıhhiye yönüne ara sokaklara kaçan ve gruplar halinde barikat oluşturan göstericiler, polise taş ve havai fişek attı. Güvenlik güçleri de göstericilere gaz bombası ve tazyikli suyla müdahaleye devam etti.
Müdahalelerin ardından göstericilerden bazıları zaman zaman Kızılay Meydanı'nda tekrar toplandı. Polis meydandaki göstericileri de TOMA ve akreplerle müdahale ederek dağıttı. Güvenlik güçleri bazı göstericileri gözaltına aldı.
Bu sırada Güvenpark'taki anıtın önüne karanfil bırakıp slogan atan ve oturma eylemi yapan bir gruba polis tazyikli suyla müdahalede bulundu. Alkışlarla protestoyu sürdüren gruptan bazıları gözaltına alındı.
Atılan gazdan göstericilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş da etkilendi. Müdahale sırasında yaralanan bazı kişiler ambulanslarla çevredeki hastanelere götürüldü.
Kızılay Meydanı'na akan trafiği polisler, farklı yollara yönlendiriyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER