ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 00:51

Berkin Elvan protestosu: 45 gözaltı


İstanbul'daki Gezi Parkı gösterileri sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle protesto yürüyüşünde çıkan olaylarda 45 kişi gözaltına alındı.

Alsancak Gündoğdu Meydanı ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde saat 19.00 sıralarında toplanan grup, hükümet aleyhine sloganlar attı. Grup, Cumhuriyet Meydanı'na doğru 'Hükümet İstifa', 'Berkin'in katili hükümet' sloganlarıyla yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında gruptan bazıları bir partinin seçim bayraklarını indirerek ateşe verdi. Cumhuriyet Meydanı girişinde önlem alan polis ekipleri, meydana girmek isteyen gruba müdahale etti. TOMA araçları grubun üzerine su sıktı. Protestocular da polise karşı havai fişek attı.

Talatpaşa Bulvarı ile Cumhuriyet Meydanı arasındaki 2. Kordon'da göstericilerle polis arasındaki çatışmalar uzun süre devam etti. Göstericiler, çöp konteynırları ve kaldırımlardan sökülen taşlarla barikatlar oluşturdu. Olaylarda gazdan etkilenen 15 kişi çevredeki hastanelere kaldırıldı. Eyleme katılan bazı milletvekili ve siyasi parti temsilcilerinin de gazdan etkilendiği görüldü. Polis, 45 göstericiyi gözaltına aldı. Gruplar ara sokaklara girerek dağıldı.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER