ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:14

Bergama'dan Van'a yardım eli

Bergamadan Vana yardım eli


 İzmir’in Bergama ilçesindeki Özel Bakırçay Eğitim Kurumları'nın idareci, öğretmen ve okul aile birliği üyeleri, Van’a giderek kardeş okullarını ziyaret etti. Heyeti, Edremit Hilmi Irak İlkokulu ve Ortaokulu'ndaki öğrencilere palto, bot ve okuma kitabı götürdü.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Okul Müdürü Fevzi Uzan, “Türkiye'deki bir kısım sorunların bir bir ortadan kalkacağına inanıyorum. Buna herkesin mutlaka yapabileceği bir katkı vardır. Hiç tanımadığımız insanların kimsesi olabiliriz. Zor şartlar altında öğrenim gören öğrencilerimizi ziyarete geldiniz. İmkanları kısıtlı çocuklarımıza maddi ve manevi destek oldunuz. Yardımlaşma ve paylaşma, küçük yaşlarda verilmesi gereken değerlerdir. Bize ve öğrencilerimize bu değerleri tekrar hatırlatmış oldunuz. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi. Özel Bakırçay Eğitim Kurumları Müdürü Tahir Goral da kardeş okullarını ziyaret etmekten çok memnun olduklarını belirterek, “Bu ziyaretlerin dostluk ve kardeşliğe vesile olduğuna inanıyorum. Bu dostluğun daha da genişleyerek başka alanlarda da devam etmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

Bergama heyeti, daha sonra ihtiyaç sahibi bazı aileleri de ziyaret ederek, okul aile birliği tarafından hazırlanan hediye paketlerini verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER