ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 21:23

Bergama’da mehteranlı toplu sünnet şöleni

Bergamada mehteranlı toplu sünnet şöleni


İzmir’in Bergama ilçesinde Gönüllü Anneler Derneği tarafından organize edilen geleneksel toplu sünnet şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Derneğin öncülüğünde hayırsever vatandaşların katkılarıyla ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları önce steril ortam sünnet ettirildi. Daha sonra 17 çocuk için mehterli şölen gerçekleştirildi.

İstiklal Meydanı’nda bir araya gelen sünnet çocukları ve aileleri, mehter takımı eşliğinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde yürüyüş yaptı. İlçe halkının da eşlik ettiği yürüyüşe çevredeki vatandaşlar alkışlarıyla destek verdi. Yürüyüş sırasında mehteranın seslendirdiği birbirinden güzel marşlar ve türküler duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Endüstri Meslek Lisesi Kavşağı’nda son bulan yürüyüş Özel Bakırçay İlköğretim Okulu’nda yine mehter gösterisiyle devam etti. Davetlilere burada etli pilav ve ayran ikram edildi. Gösterinin sonunda sünnet çocuklarına çeşitli hediyeler verildi.

Gönüllü Anneler Derneği Başkanı Betül Bozkurt, dernek üyeleri bu şölen için aylar önce çalışmalara başladığını hatırlatarak, büyük bir fedakârlık örneği gösterdiklerini söyledi. Burada hayırseverlerin de desteğini unutmamak gerektiğinin altını çizen Bozkurt, bu anlamda emeği geçen herkesi teşekkür ettiklerini ifade etti. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri sünnet şöleninde çocukların gözlerindeki sevinç ve mutluluğun kendilerini duygulandırdığını belirten Bozkurt, sünnet çocuklarıyla birlikte kardeşlerini de giydirdiklerini söyledi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER