ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 06:55

Berberlerin yoğun bayram mesaisi (Özel)


Her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayram’ı öncesi de, bayramın ilk saatlerine kadar yoğun mesai yapan berberler, vatandaşları bayrama hazırladı.

Meslek gurupları içerisinde bayram öncesi en yoğun esnaf guruplarından olan berberlerin bu bayram da kaderleri değişmedi. Arife gününün ilk saatlerinde mesaiye başlayan berberler bayram namazı öncesine kadar müşterilerine hizmet vermeye devam etti. Uzun süre ayakta çalışmak zorunda kalan berberler bunu pek dert etmeden müşterilerini bayrama şık ve temiz girmeleri için hünerlerini sergiledi. İşini severek yaptığını belirten bir berber, durumu çok olumsuz görmediklerini vatandaşlara hizmet emenin güzelliğiyle kendileri için bayramın, yarın (ikinci günü) başladığını söyledi.

Yılda iki defa bu yoğunlukta çalıştıklarını ifade eden berberler, yaşadıkları yoğunluk ve yorgunluğun her şekilde maddi ve manevi açıdan kendilerini mutlu ettiğini, güzel bayramların yaşanmasında kendilerini pay sahibi olmalarının hazzını yaşadığını dile getirdi.

Tıraş olmayı geç saatlere bırakan müşteriler ise, özel sektör ve serbest meslekte çalışmaları nedeniyle gündüz müsait zamanları olmaması nedeniyle gece geç saatte traş olmaya geldiklerini söyledi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER