ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 18:17

"Benim fotoğrafımı kullanarak fenomen oldu"

"Benim fotoğrafımı kullanarak fenomen oldu"

Bursa'da Orhangazi ilçesinde yaşayan temizlik işçisi Adem Aydın (46) ilginç bir iddia ile dava açtı.


Bursa'da temizlik işçisi Adem Aydın, dava açtı.

Trthaber'in haberine göre, Orhangazi ilçesinde yaşayan temizlik işçisi Adem Aydın (46), "kendisine ait fotoğrafları sosyal medya profilinde kullandığını, bu fotoğraflarla çok sayıda takipçiye ulaşarak fenomen haline geldiğini öne sürdüğü kişinin hesabının kapatılması" için mahkemeye başvurdu.

Orhangazi Sulh Ceza Mahkemesine başvuran Aydın, Twitter hesabında, kendisine ait fotoğrafları kullandığını ve ''T. K.'' kullanıcı adıyla çok sayıda takipçisi olduğunu öne sürdüğü Orçun O'nun, hesabının kapatılmasını istedi.

Twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde fotoğraflarının kullanıldığını, hesaplar üzerinden siyasi olaylara da karışıldığını iddia eden Aydın, "2010'dan bu yana fotoğraflarım kullanıldı. Bu durumu 2012'de öğrendim. 2012'de söz konusu sahte profilleri savcılığa taşıyarak şikayetçi oldum. Herhangi bir olumlu yanıt alamadım. Fotoğraflarımda fotoshop uygulanmış'' dedi.

Fotoğraflarını, ''T.K.'' isimli profiller ile sosyal paylaşım sitelerinde kullanarak fenomen olduğunu öne sürdüğü Orçun O'nun, televizyon ve radyo programlarına çıkarak röportajlar verdiğini söyleyen Aydın, "Bu kişiye uzun zaman önce ulaştım. Bana vaatlerde bulundu, maddi yardım sözü verdi ancak sözünü tutmadı. Şikayetimden vazgeçmeyeceğim" ifadesini kullandı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER