ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 16:03

BEM-BİR-SEN ailesi iftarda buluştu


 Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesisleri'nde iftar programı düzenlendi.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) iftar yemeğinde bir araya geldi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeğine BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Karakurt, AK Parti Samsun eski milletvekili Mustafa Kurt, TBMM Müşaviri Erdoğan Tok, Memur-Sen Samsun İl Başkanı Necdet Güneysu, BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Ailcan Usta, SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, Memur-Sen'e bağlı sendika başkanları, üyeler, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar sonrası selamlama konuşması yapan BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever, "Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğimize hoş geldiniz. Sizlerle bir arada olmasının mutluluğu içindeyiz. Biz sendika olarak her zaman birlik ve beraberliği esas edinmiş, bu duyu ve düşüncelerde hareket etmişizdir. Tekrardan sizlere hoş geldiniz diyor, katılımlarınızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum." dedi.

Memur-Sen Samsun İl Başkanı Necdet Güneysu ise 700 bini aşkın Memur-Sen üyesinin Türkiye'de haksızlığa ve zulme karşı dur dediklerini belirterek, "Hak ve özgürlük arama mücadelesini inancımızın bir gereği olarak bildik. Bir kötülük gördüğümüzde elimizle kaldırmayı, eğer gücümüz yetmiyorsa dilimizle müdahale etmeyi ve onada gücümüz yetmiyorsa mutlaka ve mutlaka yüreğimizle buğzetmeyi görev bildik." diye konuştu.

BEM BİR SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay da "Ağustos ayının birinde başlayacak toplu sözleşme sürecinin ilk gününden itibaren 4/C'li kardeşlerimizin de kadroya alınmaları için hem konfederasyonumuz bazında hem de sendikamız bazında elimizden gelen gayret göstereceğiz." açıklamasını yaptı.

Yakın bir zaman önce 4/B'li çalışanların 4/A kadrolarına geçirilmelerinin sağlandığını söyleyen Turbay, şunları söyledi: "Özellikle iktidarın bu anlamdaki duyarlı yaklaşımlarına teşekkür ediyorum. Eleştirilerimizi yaparız, yanlış gördüklerimizi söyleriz, ama iyi ve güzel hizmet yaptıklarında da kendilerine teşekkür ederiz." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER