ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 15:04

Belediye'den vatandaşa kulak muayenesi

Belediyeden vatandaşa kulak muayenesi


Eskişehir merkez Odunpazarı Belediyesi, sağlıklı bir yaşam için vatandaşların kulak sağlığı taramasını ücretsiz yapıyor. Si-Ser İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi’nin katkılarıyla sunulan hizmet kapsamında 'Mobil İşitme Ekibi' vatandaşları mahallelerinde ziyaret ederek kulak sağlığı taraması gerçekleştiriyor.

'Kulak sağlığı ihmale gelmez' sloganıyla yola çıkan Odunpazarı Belediyesi, vatandaşlara ücretsiz işitme testleri yapıyor. Söz konusu çalışma sayesinde 43 mahallede kulak sağlığı taraması gerçekleştirildi. Kulak testleri 'Mobil İşitme Ekibi' aracılığıyla yapılarak, vatandaşın herhangi bir problemi olup olmadığı, hastaneye gitmeden saptanıyor. Vatandaşın sağlığının her şeyden önemli olduğunu söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, “Sağlıklı nesillerin yetişmesinde sağlık kontrolleri önemli bir rol oynuyor, erken teşhisin çoğu zaman hayat kurtardığını ve kaliteli bir yaşam sağladığını biliyoruz.” dedi.

Başkan Sakallı, halk sağlığı konusunda gerçekleştirdikleri çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini vurgulayarak, ilerleyen dönemde yeni projelerin halkın hizmetine sunulacağını belirtti. İlk olarak, 71 Evler Mahallesi'nde başlatılan uygulama Ramazan ayının sonuna kadar Odunpazarı'nın tüm mahallelerinde sürdürülecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER