ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:39

Belediyeden üniversite öğrencilerine kayıt desteği

Belediyeden üniversite öğrencilerine kayıt desteği


Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaya gelen yeni öğrenciler için, dört ayrı yere yardım ve yönlendirme masaları kurdu.

Şehirlerarası Otobüs Terminali, Şehirlerarası Minibüs Durağı, Belediye Hizmet Binası Ve Üniversite De Ayrı Ayrı Kurulan Hizmet Masalarında, İl dışından gelen öğrencilere ulaşım ve kayıt konusunda yardım yapılıyor. otogar ve minibüs durağından alınarak servislerle kayıt merkezine getirilen ve hizmet masalarındaki belediye görevlileri tarafından güler yüzle karşılanan öğrenciler, mutluluklarını ifade ederek, hizmet ve yardımlarından dolayı teşekkürlerini belirtiyor.

Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, üniversiteye giderek, hizmet masaların çalışmalarını yerinde inceledi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Büyükaslan; “Bir kente gittiğiniz zaman ilk karşılaştığınız anlar çok önemlidir. Üniversiteye gittiğimiz yıllarda aynı duyguyu, aynı heyecanı biz de yaşadık. Kayıt zamanında gittiğimiz kentlerde sahipsizliği gördük. Tek başımıza kaldık. Bugünkü gençlerin aynı duruma düşmemeleri, yalnız kalmamaları için Adıyaman Belediyesi olarak burada hizmet veriyoruz. Üniversitemize kayıt yaptırmak için gelen öğrencilerimize gerekli yardımı yapıyoruz. Sıcak bir şekilde karşılıyor ve sahipleniyoruz. Belediye olarak bunları bir görev olarak kabul ediyoruz.
Üniversitemize kurmuş olduğumuz hizmet masamızda, Adıyaman’da öğrencilere yönelik hizmet veren gönüllü kuruluşların, dernek ve vakıfların da stantlarına yer vermiş bulunmaktayız. Belediyemizin hizmet masasının yanında aynı zamanda Ak Parti Gençlik Kolları’nın, özel kuruluş ve yurtların da stantları var. Hep birlikte öğrencilere yardımcı oluyoruz. Ayrıca il dışından gelen gençlerimizin ulaşım mağduriyeti yaşamaları düşüncesiyle Otogar’dan ve şehirlerarası minibüs durağından öğrencileri servisle alıyor, üniversitemize getiriyoruz. bunun karşılığında hiçbir ücret talep etmiyoruz. hizmette sınır yok diyoruz. ‘Durmak yok, hizmete devam.’ Bu vesileyle burada hizmet veren Üniversitemize, sivil toplum kuruluşlarımıza, gönüllü kuruluşlarımıza, Ak Parti Gençlik Kollarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca hizmet masalarımızı ziyaret etmeye gelen değerli Milletvekilimiz Ahmet Aydın’a, İl Başkanımız Halil İbrahim Fırat’a ve Merkez İlçe Başkanımız Abdurrahman Dimez’e şükranlarımı ifade etmek istiyorum.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER