ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 13:38

Belediyeden çadırda kalan çocuklara okul öncesi sınıf

Belediyeden çadırda kalan çocuklara okul öncesi sınıf


Yüreğir Belediyesi, Doğankent Kültür Evinde bölgede bulunan tarım işçilerinin çocukları için okul öncesi eğitimi vermek üzere ayrı bir sınıf açtı. Her gün 25 öğrenci, çadırlardan alınıp, özel servisle kültür evine getirilip, eğitim aldıktan sonra tekrar ailesinin yanına götürülüyor.

Doğankent Kültür Evinde açılan okul öncesi sınıfında çocukların her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Bu çocuklarımızı her gün bulundukları çadırlardan alıp hazırladığımız özel sınıflara getiriyoruz. Burada kişisel bakım, beden gelişimi, bireysel dil gelişimi, zihinsel algılama, el becerileri ve psikomotor alanlarının kullanımı gibi konularda eğitimler veriliyor.” dedi.

Başkan Çelikcan çocukların günlük beslenme ihtiyaçlarının diyetisyenlerin hazırladığı plan dâhilinde karşıladıklarını, ayrıca düzenli olarak gündüz uykusu almalarının sağlandığını belirtti. Bununla yetinmeyip düzenli sağlık kontrollerinin yapıldığını belirten Başkan Çelikcan çocuklarımızın ihtiyaçları olan her türlü giyim malzemelerinin de Yüreğir Belediyesi tarafından karşılandığının altını çizdi.

Çadırda kalan ailelerin çocuklarının birçoğunun okula dahi gidemediğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ‘Bu çocukları eğiterek imkânlarımız ölçüsünde okula ve hayata hazırlıyoruz. Çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimi amacıyla bu yaşta verilen eğitimler çok önemli. Çünkü bu çocuklarımızın aileleri akşama kadar tarlada çalışıp çocukları ile ilgilenememektedirler. Onların akşama kadar aileleri biziz. Bu amaçla çocuklarımızın eğitimleri, beslenmeleri sağlık kontrolleri ve kişisel gelişimleri kontrollü bir şekilde yapılıyor. Bu hizmetleri imkânlarımız elverdiği oranda devam ettireceğiz zira bizim anlayışımızda belediye hizmetleri doğumdan ölüme kadar kesintisiz şekilde vatandaşımızın yanı başında olmak ve her türlü problemine çözüm bulmaya çalışmaktır. “ diye konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER