ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Nisan 2013 Salı 20:59

Belediye’den ‘bilardo’ şenliği


Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Amerikan Bilardo Turnuvası’nda heyecan başladı.

1 - 22 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Amerikan Bilardo Turnuvası, Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Pelit Bilardo Salonu ortaklığında düzenlenen açılış töreni ile başladı. 5- 6- 7 ve 8. sınıflardan 7’si kız, 33’ü erkek toplam 40 bilardocunun katıldığı turnuvanın açılışına; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Milli Eğitim Müdürü Abdulgani Artan ve sporcular katıldı.

Turnuvanın açılışında konuşan Başkan Sadi Kurtulan, bedenin ve zekânın birleştiği bilardo sporunu bu tür organizasyonlarla Mustafakemalpaşa’da yaygınlaştırarak, çocuklara daha iyi tanıtılacağını dile getirdi.
Başkan Kurtulan; “23 Nisan’a özel etkinlikler çerçevesinde düzenlenen yarışma ile çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak, sosyal yaşantılarının her anını faydalı ve sportif faaliyetlerle geçirmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu tür etkinliklerde süreklilik sağlayacağız. Turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın başlama vuruşuyla start alan ve iki hafta boyunca devam edecek olan turnuva, 22 Nisan 2013 Pazartesi akşamı düzenlenecek olan final maçları ile sona erecek.

Oldukça çekişmeli karşılaşmaların yaşanacağı turnuvada dereceye giren yarışmacılardan birinciye yarım altın, ikinciye çeyrek altın, üçüncüye ve dördüncüye bilardo istekası verilecek. Ödüller, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda sahiplerini bulacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER