ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 14:15

Belediye personeli pazarda ''tezgah'' açtı


Isparta Belediyesi, pazarcıların kar etmediklerini öne sürerek satış yapmadıkları 5 mahalle pazarında sebze ve meyve satışı yapmaya başladı.
     Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Doğancı Mahallesi'nde kurulan pazarda gazetecilere yaptığı açıklamada, Isparta Sebzeciler ve Manavlar Esnaf Odası'nın il merkezindeki 5 mahalle pazarında kar etmediklerini öne sürerek satışa çıkmama kararı aldığını söyledi.
     Verilen ani kararın vatandaşları mağdur ettiğini belirten Günaydın, mağduriyetin ortadan kaldırılması için belediye olarak bu pazarlarda sebze ve meyve satışı yapmaya başlama kararı aldıklarını, bugün de pazarda satış yapmaya başladıklarını anlattı.
     Zarar ediliyor olsa da vatandaşların mağdur edilmemesi için satışa devam edilmesi gerektiğini savunan Günaydın, ''Pazarcı arkadaşları meclis salonunda topladım, kibarca bunun nasıl olması gerektiğini söyledim. Ancak bir sonuç alamadık'' dedi.
     Eylemin içinde çok mana olduğunu ifade eden Günaydın, şöyle konuştu:
     ''Pazarcı arkadaşlarımızı teessüfle karşılıyorum. Halkımıza, belediyemize bunu yapmamaları lazım. Ben şimdi manav Yusuf Ziya Günaydın'ım. Satışımı yapıyorum. Zafer Mahallesi'nde de bu satışlar yapılmaktadır. Benden çok ağır şartlar altında özür dilenmedikçe, mağdur ettikleri halktan özür dilenmedikçe satışlar devam edecek. Kapattıkları 5 pazarın yanında kapatmadıkları pazarlarda da tezgah açabiliriz. Bizimle rekabet etsinler. Bizim kadar temiz ve kaliteli mal satsınlar.''
     ''Halk ne isterse onu yaparım'' sloganı ile belediye başkanı olduğunu kaydeden Günaydın, ''Halk şu anda bu pazarın çalışmasını istiyor. Halk mağdur olmuyor. Tüm ekibimle en kaliteli mallar satılıyor'' diye konuştu.
     Günaydın, pazarlarda yaklaşık 50 belediye personelinin görev yaptığını sözlerine ekledi.
     Isparta Sebzeciler ve Manavlar Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Ercan Kıvrak ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu mahallelerin birbirine yakın olduğunu belirterek, ''Her mahallede pazar açılması bizi kar açısından sıkıntıya sokuyordu. Bu nedenle bu mahallelerle pazar açmamaya karar verdik'' dedi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER