ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 14:48

Belediye, öğrencilere kayak eğitimi veriyor

Belediye, öğrencilere kayak eğitimi veriyor


Erzurum merkez Yakutiye Belediyesi sömestre tatili öncesinde çoğunluğu gecekondu semtlerindeki çocuklar olmak üzere 300 öğrenciye ücretsiz kayak eğimi vermeye başladı.

Belediyenin sosyal sorumluluk kapsamında çocukları sporla buluşturdu. Geçen yıl ilkini düzenlediği kayak kursunun bu yıl ikincisini gerçekleştiren belediye, öğrencilere ücretsiz kıyafet ve kayak takımı hediye etti. Belediye, yetiştirdiği öğrencilerden başarılı olanları ise kendi bünyesindeki kayak takımına lisanslı sporcu olarak alıyor. Şubat ayının sonuna kadar 12 usta öğreticinin gözetiminde eğitimlerini sürdürecek olan sporcuların, ulaşım ve yemekleri de yine belediye tarafından karşılanıyor.

    Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, spora ve sporcuya önem verdikleri kadar çocuklara da ayrı bir değer verdiklerini söyledi. Korkut, 6- 14 yaş grubundaki çocukların sağlıklı büyümesi, spor yapması ve Palandöken'i tanıması için Milli Eğitim Müdürlüğü ile kayak kursunu düzenlediklerini kaydetti. Geleceğin milli sporcuları yetiştirmek, Milli takımın alt yapısına sporcu yetiştirmek istediklerine de değinen Başkan Korkut, "Kış ve kar kentiyiz. Sahip olduğumuz bu doğal zenginliği yatırıma dönüştürmek amacıyla kayak kurslarını başlattık. Geçen yıl 300 kadar çocuğumuzu kayağı öğrettik. Bu sezon da yine 300 çocuğa kayak öğreteceğiz. Kayak öğretirken, aynı zamanda çocuklarımızın servis ve yemek ihtiyaçlarını da ücretsiz karşılıyoruz. Şubat tatili sonunda sporcularımıza Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını vereceğiz. Bu kurslarda başarılı olan sporcuları da kayak takımımıza kazandırıyoruz." şeklinde konuştu.

    Belediye Başkanı Korkut, sporcuların Palandöken Dağı'ndaki çamlık alanda hazırlanan özel pistte kurs gördüklerini de sözlerine ekledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER