ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 17:54

Belediye, köylere 153 konteyner teslim etti


Manisa Belediyesi, merkeze bağlı köy ve beldelerin çöp konteyneri ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalarına başladı. Tepecik, Tilki Süleymaniye, Karayenice, Halıtlı, Kalemli, Sancaklıçeşmebaşı, Yukarı Çobanisa, Karaoğlanlı ve Yeşilköy’e konteynerleri teslim edildi.

Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilk etapta 9 köy ve beldenin eski konteynerlerini yenileriyle değiştirerek, ihtiyaç duyulan noktalara takviyelerde bulunduklarını söyledi. Büyükşehir’e yakışır hizmetlere devam ederek, köy ve beldelerin temizliğine imkanlar dahilinde destek vermeye başladıklarını aktaran Ergün, “Manisa merkezde nasıl hiçbir mahalle ayrımı yapmadan hizmet ettiysek, belde ve köylerimizde de ayrım yapmadan hizmet götürüyoruz.” dedi.

Manisa’yı belde ve köyleriyle birlikte düzenli, temiz ve sağlıklı bir şehir haline getirebilmenin çabası içerisinde olduklarını aktaran Ergün, eski çöp konteynerlerini yenileriyle değiştirdiklerini, ihtiyaç duyulan noktalara da takviyelerde bulunduklarını söyledi. Göreve geldiklerinden bu yana geçen süre içerisinde her mahalleye eşit hizmet götürdüklerini dile getiren Ergün, her belde ve köye de eşit hizmet götürecek olmanın gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Temizliğin çok hassas bir konu olmasından dolayı ilk etapta köy ve beldelerin eskiyen çöp konteynerlerini yenileriyle değiştirdiklerini belirten Ergün, "Halkımızın talepleri doğrultusunda yaptığımız tespitler, merkeze yakın köy ve beldelerimizin çöp konteyneri ihtiyacının olduğunu gösterdi. Bizler de belediye şantiyemizde bulunan 2 bin yeni çöp konteynerinin belde ve köylere sevkine başladık. İlk etapta 9 belde ve köyümüze 153 adet konteyner teslim ettik. Yaz mevsimine girerken, sağlıklı mahalleler oluşturmak amacıyla dağıtımını yaptığımız konteynerlerin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER