ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 23:01

Belediye iftarına binlerce vatandaş katıldı


Zonguldak Ereğli Belediyesi'nin her Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği Kadir Gecesi İftar Programı, sahil bandında yapıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, iftar için 10 binin kişilik hazırlık yapıldığını söyledi.

Ereğli sahil bandında Elif Otel ile Erdemir İdare Binası arasındaki alanda gerçekleştirilen iftar yemeğine binlerce kişi katıldı. İftardan saatler önce dolmaya başlayan yemek alanında, oturacak sandalye ve masa bulamayan vatandaşlar için de yemek servisi yapıldı.

Yasin-i Şerif okunması ile başlayan iftar programında, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında Kadir Gecesi’nde böyle kalabalık bir iftar programı yapabilmek için belediyenin tüm ekipleri ile birlikte günler öncesinden çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Posbıyık, “Mahalle iftarlarında olduğu gibi Kadir Gecesi için düzenlediğimiz bu iftar yemeğinin de en iyi şekilde gerçekleşebilmesi için var gücüyle çalışan başkan yardımcılarımdan işçilerime kadar tüm personelime teşekkür ediyorum. Bugün burada on bin kişi için masa ve sandalye hazırladık. Bu kadar masa ve sandalyeyi doldurup dolduramayacağımızı düşünenler de olmuştur ancak görüyoruz ki yetmedi. Daha fazla insanı bugün bir arada ve bütünlük içinde görüyoruz. Bu akşam burada muazzam bir tablo var. Bu tabloyu yaratan sizlere teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Başkanı Posbıyık konuşmasının sonunda da Karadeniz Ereğli ve kent halkı için dua etti. Binlerce kişinin el açıp amin dediği duasında Belediye Başkanı Posbıyık şu niyazlarda bulundu: "Yarabbi Kadir Gecesi’nde yapılan duaların kabul edileceğine inanıyoruz. Beni, bu güzel şehrin insanları şehr-ül emin, belediye başkanı seçtiler. Duaları geri çevirmediğin bu gecede, ben şehrim için, Karadeniz Ereğli için ve onun güzel insanları için sana dua ediyorum Yarabbim." Başkan Posbıyık’ın konuşmasının ardından okunan ezan ile oruçlar açıldı.

Yemek sonrasında Belediye Mezarlıklar Müdürü Metin Avcı tarafından şükür duası yapıldı. İftar yemeği, Segah İlahi Grubu’nun seslendirdiği ilahilerle devam etti.

İftar yemeğine Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Kıdemli Deniz Albay Yalçın Enç, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Karadeniz Ereğli Müftüsü Mustafa Erkan, CHP Zonguldak İl Başkanı Halil Furat ve partinin bazı il ve ilçe yöneticileri, Erdemir Genel Müdür Yardımcısı Mücteba Bekcan ve şirketin bazı yöneticileri,siyasi parti temsilcileri ile meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin başkan yöneticileri katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER