ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 16:48

Belediye evlerden atık yağları toplayacak


Manisa Belediyesi, bitkisel atık yağların doğaya zarar vermesini önlemek ve çevre duyarlılığı oluşturmak amacıyla iki firmayla protokol imzaladı. Buna göre atık yağlar, firmalar tarafından evlerden toplanacak.

Protokol imza töreninde konuşan Manisa Belediye Başkan Vekili Ziya Elmalı, çevre kirliliğinin önüne geçebilmek amacıyla uzun süredir atık yağların toplanmasıyla ilgili çalışma yürüttüklerini söyledi. Elmalı, “Bu çalışmanın daha da yaygınlaştırılması amacıyla iki firmayla protokol imzaladık. Bu firmalar, şehir merkezindeki bütün mahallelerde atık yağları toplayacak. Şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Halkımızın da bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz.” dedi.

Belediye olarak çevre kirliliğinin önlenmesi adına çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Yardımcısı Hasan Eryılmaz da şunları söyledi: “Daha önce yılda 55 ton atık yağ toplamıştık. Bu protokol çerçevesinde ise hedefimiz yılda 100 ton. Hedef kitle olarak ev hanımlarını belirledik. Bununla ilgili olarak mahallelerde ve okullarda çeşitli kampanyalar başlatacağız.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER