ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:03

Belediye, durgun su birikintilerini temizliyor


Karacabey’de, başta Atatürk Kültür Parkı civarındakiler olmak üzere, çeşitli bölgelerde bulunan durgun su birikintileri (azmak) Karacabey Belediyesi ekiplerince temizleniyor. Azmaklarda yapılacak çalışmalarla hem vatandaşların pis kokudan duydukları rahatsızlık önlenecek hem haşere mücadelesi yapılmış olacak.

Karacabey Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, ilçede sıkça rastlanan bu azmakların, çevre kirliliğine müsait alanlar olduğu ve özenle düzenlenmesi gerektiği vurgulandı. Yapılacak çalışmalarla azmakların yaydıkları koku önlenirken, yaz aylarında artan haşerelerin de önüne geçmenin hedeflendiği duyuruldu. Başkan Ergün Koç, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Doğanın bir parçası olan bu azmaklarımızı ekiplerimiz, gerekli düzenleme ile kötü görünümünden ve rahatsız edici unsurlarından kurtaracak. Bunların arasında en önemlileri koku ve sivrisinekler. Ekiplerimiz, gerekli ilaçlamalarla bu sorunları minimuma indirecekler. Yapılacak çalışmalarda altını özellikle çiziyorum, haşereler haricinde o azmağı kullanan hiçbir canlıya zarar gelmeyecek. Biz tüm yatırımlarımızı doğanın korunmasını göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimizin kullanacağı ilaçların hepsi çevreye duyarlı ve diğer canlılara etki etmiyor. Biz bu doğa dostu ilçe özelliğimizi katlayarak sürdürüyoruz.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER