ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 21:47

Belediye çalışanlarına işçi sağlığı ve iş güvenliği anlatıldı


Kayseri Melikgazi Belediyesi, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan 250 işçiye iş güvenliği ile işçi sağlığı konusunda seminer verdi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, seminerde yaptığı konuşmada, Kayserililerin her sabah temiz bir çevrede güne başladıklarını belirtti. Büyükkılıç, bunun temizlik işçilerinin çöpleri gece toplayıp gündüz saatlerinde ise genel temizlik yapmalarından kaynaklandığını ifade etti.

Başkan Büyükkılıç, temizlik işlerinde çalışan işçilerin cadde ve sokakların tamamında temizlik yaptığını ve birçok atık madde, unutulmuş madde, rastgele atılmış paketlerle karşılaştıklarını ifade etti. Temizlik, park ve bahçeler ile veterinerlik birimlerinde çalışan işçilerin düzenli olarak sağlık kontrollerinin yapıldığını ve gerekli koruyucu aşılarının yapıldığını kaydeden Büyükkılıç, çalışanların sağlıklı olmasına büyük önem verdiklerini ifade etti.

Sağlık konusunda yapılan çalışmalara bilgilendirme toplantıları da eklediklerini hatırlatan Büyükkılıç, "Melikgazi Belediyesi olarak büyük ölçekli ve çok amaçlı yatırımları gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetlerin temelinde çalışanların birlik ve beraberlik içerisinde olmasının büyük etkisi vardır. Özellikle çalışanların sağlık ve iş güvenliğine büyük önem veriyoruz. Çünkü hasta bir işçi ekip halkasını tamamen bozar ve hizmetin kalitesini düşürür. Melikgazi de her işçi bir ekibin halkası olup ekip ruhu ile hizmetleri yerine getirmektedir. Bu neden ile çalışan işçilerin sağlıklı olmasına, mekânın ve çevrenin iş güvenliği açısından uygun olmasına azami itina ve dikkat gösteriyoruz. Seminer işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda uzman olan Fatih Usalan tarafından verildi. Bu tür hizmet içi seminerlerimiz devam edecektir.” açıklamasını yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER