ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 21:53

Belediye çalışanı 4 şüpheli serbest bırakıldı


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik düzenlenen ihale soruşturması kapsamında tutuklanan 4 belediye çalışanı, avukatlarının itirazları üzerine bir üst mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz pazartesi Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP’li Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan "Porsuk Çayı ve muhtelif kanallarda düzenlemeler, masal dünyası ve Eskişehir kentsel gelişim projesi yapım işi ihalelerinde, ihalelere fesat karıştırıldığı, kamu zararına neden olunduğu" şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 23 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 5'i tutuklanmış, 18'i emniyet ve savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.

31 Ocak'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanan R.O.T, , T.G.G, E.Ş. ve S.A.'nın avukatları müvekkillerinin tutukluğunun kaldırılması için bugün bir üst mahkemeye itiraz etti. İtirazı görüşen üst mahkeme, tutuklu şüpheliler, R.O.T, , T.G.G, E.Ş ve S.A.'nın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmalarına karar verdi. Bunun üzerine şüpheliler, akşam saatlerinde Seyitgazi Yolu üzerindeki H Tipi Cezaevi’nden serbest bırakıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER