ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 12:45

Belediye başkanından vefa örneği


Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, okul yıllarında kendisine oğullarının kıyafetlerini giydirerek okula gönderen 82 yaşındaki Fatma Mitralyöz’ü ziyaret etti.
    
    Anneler Günü geçmiş olmasına rağmen geçte olsa manevi annem dediği Mitralyöz'ün Anneler Günü'nü kutlamaya giden Belediye Başkanı, annelerin affediciliğine sığındığını belirtti. Mitralyöz ailesinin çocukluğunda büyük emeğinin olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, “Annemiz Eskişehir’de okuyan büyük oğlunun giydiği elbiseleri 1 yıl sonra bana verirdi. Ben o elbiselerle okulumu bitirdim.” dedi.

    Fatma Mitralyöz’ün elini öperek Anneler Günü’nü kutlayan Belediye Başkan Yılmaz, “Annemizin Anneler Günü’nü kutluyorum. Biraz geciksek de anneler hep affedici olur ve bizi affeder. Çocukluğumda bu ailemizin üzerimde büyük emeği var. Eskişehir’de okuyan en büyük oğlu orada verilen elbiseleri 1 yıl giydikten sonra ertesi yıl bana verirdi. Ben okul hayatımda üzerime bir şey giydiysem bu annemizin sayesinde olmuştur. En büyük oğlu Eskişehir’de yatılı okuduğu için her yıl okuldan verilen elbiseleri ertesi yıl bana verirdi. Ben o elbiselerle çok rahat bir şekilde okulumu bitirdim. 2 tane oğlu vardı. Bir tanesi diş hekimiydi. Seben’de görev yaptığı sürede diğeri de onun yanında teknisyen olarak çalıştı. Teknisyen olan benimle aynı yaştaydı. Biz onlarla aynı yatakta çok yattık. Allah böyle insanlardan razı olsun. Fakat annemiz 3 erkek evladını da genç yaşta kaybetti. Ben annemizi her gördüğümde, Kızık Yaylası bayramına her gittiğimde mutlaka ararım. Böyle insanlar birçok insanın yetişmesine vesile oluyor. Allah ömürlerini uzun etsin.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER