ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:39

Belediye Başkanı'ndan haber alınamıyor


Silopi ilçesinden bir taziye için Irak'ın kuzeyine gittikten sonra kendilerinden haber alınamayan Silopi Belediye Başkanı Hüsnü Yıldırım ve Belediye Meclisi üyeleri Selahattin Atız ile Ayhan Tanış'ın yakınları, kaçırılma iddiası üzerine savcılığa başvurdu.

 Taziye için 25 gün önce gittikleri Irak'ın kuzeyinde yolları kesilerek kaçırıldığı iddiası üzerine, Başkan Yıldırım, Belediye Meclisi üyeleri Atız ve Tanış'ın yakınları olayın araştırılması için Silopi Cumhuriyet Savcılığı'na başvuruda bulundu.
     Silopi Belediyesi avukatlarından Hakim Tanış yaptığı açıklamada, "Silopi Belediye Başkanı Hüsnü Yıldırım, Belediye encümenleri Selahattin Atız ile Ayhan Tanış 12 Nisan tarihinde Irak'a taziye ziyareti için gitmişlerdir. Kendilerinden haber alınamaması üzerine, kayıpların yakınları olayın araştırılması için savcılığa başvuruda bulundu. Onun dışında hiç bir bilgiye sahip değiliz" dedi.
     Silopi eski Belediye Başkanı Emin Toğurlu'nun KCK davasıyla ilgili tutuklanmasının ardından belediye başkanlığına seçilen Hüsnü Yıldırım, BDP'nin itirazlarına rağmen belediye başkanlığından istifa etmemesi üzerine disiplin kuruluna sevk edilerek partisinden ihraç edilmişti.
     Bir süre önce bazı belediye encümenlerinin evlerine ses bombası atılmış ve saldırılar Yıldırım tarafından kınanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER