ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 22:32

'Belediye Başkanımızı Tanıyoruz' konulu ödevleri kapsamında röportaj yaptılar

Belediye Başkanımızı Tanıyoruz konulu ödevleri kapsamında röportaj yaptılar


Samsun 100. Yıl İlköğretim Okulu ve Kocatepe İlköğretim Okulu öğrencileri, 'Belediye Başkanımızı Tanıyoruz' konulu ödevleri kapsamında Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile röportaj yaptı.

    Öğrencilerin sorularını cevaplandıran Başkan Genç, onlara Samsun'un tarihinden de bahsederek, Canik Belediyesi tarafından kültür yayınları kapsamında çıkarılan 'İlkçağdan Cumhuriyete Canik' kitabını imzalayarak hediye etti. Genç, "Tarih bir milletin silinmeyen hafızasıdır ve bu hafıza siz gençlere en güzel mirastır. Bu kitabı mutlaka okuyun, yaşadığınız şehri iyi tanımalısınız." dedi.

    Çocukların hayallerini gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Osman Genç, "Yaptığımız projelerle sizlere güzel bir gelecek kurma gayreti içerisindeyiz. İlçemizde artık anaokullarından üniversiteye, eğitim kampüslerinden koleje, spor ve kültür merkezlerinden yeşili bol parklara kadar her şey mevcut. Eğer sizin fikri dünyanıza ve yaşantınıza etki edebiliyorsak başarılıyız demektir. Her şey siz güzel çocuklarımıza mutlu ve güvenli bir gelecek bırakmak için. Sizden isteğim bilgisayar oyunları ve televizyonun sanal alemine fazla kendinizi kaptırmayın. Kendisini sanal aleme kaptıranlar ileriye dönük içine kapalı, dış dünyayla irtibatını kesen, kendi dünyasında yaşayan bireyler olarak toplumdan soyutlanırsınız." diye konuştu.

    Değişen ve gelişen dünyada artık bilginin egemen olduğu bir çağda yaşanıldığına dikkat çeken Başkan Genç, "Bol bol kitap okuyun. Elinizdeki kitap Samsun tarihini anlatan bir kitap. Bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Yaşadığınız şehri iyi tanımalısınız. Sizler bizim geleceğimizsiniz ve biz sizlere güveniyoruz. Eğitim hayatınızda sizlere başarılar diliyorum. Ben gördüğünüz gibi kapısı olmayan bir belediye başkanıyım. Beni her zaman ziyaret edebilirsiniz." şeklinde konuştu.

    Öğrenciler röportajın sonunda Başkan Osman Genç ile birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER