ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2014 Perşembe 18:46

Belediye başkanı ve yardımcısının makam eşyaları icrayla satıldı


Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç ve Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Taşlı'nın makam odalarındaki taşınır mallar, icra yoluyla satıldı.
İlçenin Pazarcı Mahallesi'nde 1997 yılında bir firma tarafından yapılan Kombi Tatil Sitesi inşaatının tapusunun iptal edilmesi üzerine, siteden daire satın alan ve çoğunluğu Konya'da bulunan vatandaşlar, Gazipaşa Belediyesi aleyhine ödedikleri paranın iadesi için Konya 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açmıştı. Davayı kazanmaları sonucu Belediye Başkanı Cemburak Özgenç ve Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Taşlı'nın makam odalarındaki taşınır mallar, bir süre önce haczedilmişti. Haczedilen eşyalar, belediye binasında icra yoluyla satışa sunuldu.
İcra satışına Bedri Güven ile belediyeye dava açanlardan Mevlüt Aslan girdi. Güven'in 18 bin liralık teklifine karşılık, 20 bin lira teklif eden Aslan, makam koltukları, misafir koltukları, sehpalar, klimaların ve bir televizyonun yer aldığı eşyaları satın aldı.
Söz konusu davada 200'e yakın kişinin avukatı olan Osman Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkili Aslan'ın 170 bin liranın üzerinde alacağı olduğunu ifade ederek, alacağın tahsili için icra işlemi başlattıklarını hatırlattı.
Turan, tüm müvekkillerinin belediyeden yaklaşık 3,5 milyon liraya alacakları bulunduğunu, belediyeye ait makam aracı ve çok sayıda arsayı da icra yoluyla satmaya hazırlandıklarını dile getirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER