ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 16:46

Belediye Başkanı Sakarya defnedildi


Kalp krizi nedeniyle vefat eden Kırıkkale'nin Delice ilçesine bağlı AK Partili Çerikli beldesi Belediye Başkanı Ömer Sakarya'nın cenazesi toprağa verildi.
     Sakarya'nın cenaze namazı, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın da katılımıyla Çerikli Çarşı Camii'nde kılındı. Cenaze namazında gözyaşı döken Sakarya'nın yakınlarını Atalay teselli etti.
     Cenazenin belde mezarlığında defnedilmesinin ardından Sakarya'nın evine giderek taziyede bulunan Atalay, yaptığı açıklamada, merhumun ailesine, yakınlarına ve Çerikli beldesine başsağlığı ve sabır dileyerek, her zaman yanlarında olduklarını söyledi.
     Ömer Sakarya'nın kendileri için çok değerli birisi olduğunu belirten Atalay, "İnsan kalitesi yüksekti, karakteri sağlamdı ve doğrusu hepimiz onu seviyorduk. Onun için bu kadar kalabalık cemaat sevilen insanların uğurlanmasında bulunur. Hayırlı hizmetler yaptı. İnsanların duasını aldı. Hepimiz ondan memnunuz ve hakkımızı helal ediyoruz" diye konuştu.
     Törene Kırıkkale Valisi Ali Kolat, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal ve Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ve çok sayıda kişi katıldı.
     Ömer Sakarya (63), 6 Mayıs Pazartesi günü, Delice ilçesinde katıldığı bir toplantıda rahatsızlanarak, kalp krizi sonucu vefat etmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER