ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2013 Perşembe 21:49

Belediye Başkanı Kılıç, bir dosyadan tahliye oldu

Belediye Başkanı Kılıç, bir dosyadan tahliye oldu


Edremit Belediyesine yönelik operasyon kapsamında 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren yaklaşık 7,5 aydır Kepsut Cezaevinde tutuklu bulunan Edremit Belediye Başkanı Tuncay Bugün çıkarıldığı mahkemede bir dosyadan tahliye edildi.

Edremit Belediyesi'ne yönelik olarak 1 Ekim tarihinde gerçekleştirilen operasyonun ikinci duruşması bu gün Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Beyaz sayfa ve örtülü ödenek operasyonlarının ikinci duruşmasında çıkan tahliye kararı adliye içinde ve dışında sevinçle karşılandı. Bazı tutuklu yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Yaklaşık 7,5 aydır Kepsut F tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Ed- Bel Ştd Müdürü Hasan Tunceli, şirket muhasebecisi Mustafa Erol ve işadamı Remzi Akın hakkında Cumhuriyet Savcısı tahliye istedi. Mahkemede verilen kısa aranın ardından mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tahliyesini kararlaştırdı. Tuncay Kılıç Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ihaleye fesat karıştırma, evrakta sahtecilik ve kamuyu zarara uğratma davasından tahliye olurken, İmar servisi ile ilgili örtülü ödenek dosyasından tutuklu kaldı. Kılıç'ın tutuksuz yargılanması için avukatlarının Edremit Cumhuriyet Savcılığına yaptıkları itiraz üzerine asliye hukuk hakimliğinin dosya üzerinde inceleme yapması nedeniyle nihayi kararın önümüzdeki pazartesi veya salı günü çıkması bekleniyor. Diğer üç zanlının tahliye edilmesiyle Edremit Belediyesi operasyonlarında tutuklu sayısı bire düştü.

Edremit Cumhuriyet Savcılığı, 1 Ekim 2012 tarihinde rüşvet, zimmet, ihaleye fesat karıştırma ve 3628 Sayılı Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçları dolayısıyla Edremit Belediyesi'ne operasyon düzenlemiş, Başkan Tuncay Kılıç, oğlu Fatih Oğuzhan Kılıç, Ed-Bel Müdürü H.T., Muhasebe Müdürü A.U.Ö., şirket çalışanları M.E., Z.G. ve F.G., belediyeyle iş yapan, ihalelere girip arsa alan bir şirketin ortaklarından R.A., A.A., M.A. ve A.A. tutuklanmıştı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER