ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 13:52

Belediye Başkanı, kentsel dönüşüm alanında yıkım yaptı

Belediye Başkanı, kentsel dönüşüm alanında yıkım yaptı


Gaziantep Perilikaya-Serinevler kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kamulaştırması yapılan bir binayı iş makinesi ile kendisi yıktı.

    5 ayrı bölgede yaptığı kentsel dönüşümde Türkiye’ye örnek gösterilen çalışmalar yapan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, havaalanı yolu üzerinde bulunan Perilikaya-Serinevler kentsel dönüşüm alanı ziyaretinde ailelerle sohbet etti. Yıkımları izleyen Tahmazoğlu, kamulaştırması yapılan bir binanın yıkımını iş makinesine binerek, kendisi yıktı.

    Yüzde 80’i çarpık yapılaşmanın olduğu Şahinbey’de belediye olarak 5 farklı bölgede kentsel dönüşüm yaptıklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “Perilikaya kavşağından başlayarak yapmış olduğumuz 300 evler konutlarına kadar alanda şu anda yıkımlarımızı neredeyse tamamlamak üzereyiz. Buraya yeni konutlar yapacağız. Amacımız havaalanından şehre girerken özellikle yolun sol tarafında çarpık yapılaşmış alan istemiyoruz. Bu nedenle Yeşilvadi konutlarından başlayarak Perilikaya kavşağına kadar olan alanın tamamında güzel bir görünüm elde edeceğiz.” dedi.

    BELEDİYE OLARAK 5 BİN KONUT YAPIYORUZ

    Yeşilvadi Projesi kapsamında yapılan 50 metreli yol çalışması ile sağ taraftaki çarpık yapılaşmış alanları kapattıklarını kaydeden Tahmazoğlu, belediye olarak 5 bin konut yaptıklarını, bunun bir rekor olduğunu vurguladı. Bununla beraber bin adet işyeri yaptıklarının bilgisini veren Tahmazoğlu, “Küçük sanayi sitesi eski garajlar başta olmak üzere Şahinbey bölgemizde ki bütün tamircileri şehir dışına alacağız orası da yılbaşı itibariyle tamamlanmış olacak. Böylelikle 5 bölgemizdeki hem yıkımlarımızı hem konut yapımlarımızı gerçekleştirmiş olacağız. Şu anda Çamlıca, Sakarya, Nuri Pazarbaşı, Kıbrıs, Kahvelipınar, Güzelvadi, Yazıcık, Perilikaya, Serinevler ve eski garajlar bölgesinde yıkımlarımız ve yapımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER