ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 19:39

Belediye başkanı, gelininin dövülmesiyle ilgili açıklama yaptı


İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, gelini Z.D.’nin bir grup tarafından dövülmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Olayı doğrulayan Develioğlu, böyle bir hadisenin olmadığı yönünde bilginin yanlış olduğunu ve durumun adliyeye intikal ettirildiğini söyledi.

Develioğlu’nun gelini Z.K. 1 Haziran 2013 tarihinde 6 aylık çocuğuyla birlikte Kabataş’ta eşini beklerken bir grup eylemcinin sözlü ve fiili saldırısına uğramıştı. Konunun medyada geniş yankı uyandırması üzerine Başkan Develioğlu yazılı bir açıklama yaptı.

Gelini Z.K.'ya önce başörtüsünden tutularak hakaret edildiğini, daha sonra sözlü hakaretlerin fiili saldırıya dönüştüğünü ifade eden Develioğlu, “Savunmasız bir kadının küçücük bebeğiyle beraber maruz kaldığı saldırı, hiçbir insani terimle ifade edilemeyecek şekilde hayasızcadır. Buna rağmen ülkemizin içinde bulunduğu hassas durum göz önüne alınarak; hadise, hiçbir yayın organıyla paylaşılmamış, sadece idari ve adli makamlara intikal ettirilmiştir. Hal böyle iken; bazı basın yayın organlarında farklı değerlendirmelerde bulunulmakta ve müessif olayla ilgili kamuoyuna tarafımızdan böyle bir hadisenin olmadığı yönünde bilgi verildiği yayınları yapılmaktadır. Bu yayınların gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Olay, adliyeye intikal ettirilmiş olup, faillerin en kısa zamanda yakalanarak yargı önüne çıkarılacağına olan inancımızı tekrar ediyor, keyfiyeti kamuoyu ile paylaşıyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER