ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 18:39

Belediye başkanı, esnaf ve zanaatkârlar ile görüştü

Belediye başkanı, esnaf ve zanaatkârlar ile görüştü


Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Evren Oto Sanayi Sitesi’ne gitti; esnaf ve zanaatkârlar ile bir araya geldi.

Buluşmada Evren Oto Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Bahattin Özata ile Esenyurt Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİDER), Hadımköy İşadamları Derneği yöneticileri de yer aldı.

Toplantıda Necmi Kadıoğlu, yerel seçimlerin önemini vurguladı. Kadıoğlu, “ 30 Mart’a ilerlerken demokrasilerin gereği sizlerin teveccühü ile yerel yöneticileri seçmek ve hizmet almak için bir karar vermeniz gerekiyor. Seçimlerde biz de yerel yöneticiler olarak hizmet için tekrar talip olduk. Bugüne kadar sanayi esnafı olarak sizlerin eksik ve sıkıntılarınızı yönetiminiz ile birlikte dinleyerek çözmeye çalıştık. Bugün burada toplanmamızın sebebi seçim propagandası değil, her zaman olduğu gibi sizlerin istek ve talepleriniz. İşlerinizde rahat ve huzurlu bir ortam olması için bir araya geldik. Her türlü şikâyetlerinizi ve taleplerinizi bildirdiğiniz takdirde çözüme kavuşturacağımıza emin olabilirsiniz. Bölgemiz sanayi bölgesi, İstanbul’da planlara dâhil edilmiş iki tane sanayi ilçesi olanlardan bir tanesiyiz.

Esenyurt ’ta 9 senede 972 adet imalathane, sanayi ve fabrikaya ruhsat verdik. Bunların hepsi emek, istihdam ve iş kapısı demektir. Biz kentleşmenin yanında hem sanayi hem de çok sayıda işyerini de ilçemize armağan ettik. Bu bakımdan şu anda Esenyurt işlem hacmi olarak İstanbul’un 1’ncisi, Türkiye’ninse 2’ncisi olarak gözüküyor.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER