ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 19:39

Belediye Başkanı Çiçek’e suç duyurusu

Belediye Başkanı Çiçeke suç duyurusu


Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Tavşanlı beldesinde, İDO’ya rakip çıkarak Eskihisar-Topçular arasında sefer yapmaya başlayan İstanbul Lines adlı firmaya belediye tarafından usulsüz şekilde arsa kiralandığı iddia edildi. Konuyla ilgili 6 meclis üyesi Altınova Kaymakamlığı’na ve Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Meclis üyelerinin iddiasına göre, Belediye Başkanı Kadri Çiçek Negmar’a usulsüz kiralama girişiminde bulundu.

10 yıl önce Gökdeniz Denizcilik tarafından kiralanan Tavşanlı Belediyesi'ne ait alan, Negmar’a devredilmişti. İstanbul Lines adıyla bundan yaklaşık 2 ay önce Tavşanlı-Eskihisar arasında araç ve yolcu taşımacılığına başlayan Negmar’ın kira sözleşmesinin ise 25 Eylül 2013’te bittiği öğrenildi.
Meclis üyelerinin iddiasına göre; Belediye Başkanı söz konusu yerin kira sözleşmesini ihaleye çıkmadan uzatma kararı aldı. Meclis üyeleri, Mahalli İdarelerin belediyelere verdiği kiralama yetkisinde kanunun çerçevesinde, ‘ihalesiz kiralama’ yapamayacağı gerekçesiyle yaptığı suç duyurusunda, Başkan Çiçek’in evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve görevi kötüye kullandığını ileri sürdü.

"HER ŞEY USULÜNE GÖRE YAPILDI"

Konuyla ilgili Belde Başkanı Kadri Çiçek, İstanbul Lines’in 49 yıllığına iskele olan dolgu kısmını kiraladığını, söz konusu belediye ait arsanın ise dolgu kısmının arkasında kaldığını belirterek, “Bunu yapmaktan başka lüksümüz olmaz ki. 49 yıllığına ön taraf kiralanmış. Burayla ilgili meclis kararı alındı. Meclis kararı alınmadan bunu yapamazsın. 6 tane meclis üyesi diyor ki; 'bunu bilmiyorduk' ve itiraz ediyorlar. Meclis kararı oy birliğiyle alındı. Orada meclis kararı var ve her şey usulüne göre yapıldı." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER