ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 13:33

‘Belediye başkan yardımcısıyım’ deyip dolandırdı

Belediye başkan yardımcısıyım deyip dolandırdı


Bursa’da bir kişi, kendisini Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez olarak tanıtarak sanayici ve iş adamları ile üst düzey yöneticiden erzak ve para talebinde bulundu. Şahıs, şikayet üzerine yakalandı.

        Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikayı arayan İbrahim K., “Ben, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez. Sizden, iftar çadırlarımız ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza verilmek üzere erzak ya da nakit yardımında bulunmanızı isteyecektim.” diyerek yardım talep etti. İş yeri sahibinin durumdan şüphelenip, gerçek başkan yardımcısı Erdönmez’i aramasıyla, bunun bir dolandırıcılık olayı olduğu ortaya çıktı.

        “GERÇEK BAŞKAN YARDIMCISI YAKALADI”

        Başkan yardımcısının adını kullanarak birçok iş yerini arayıp yardım talebinde bulunduğu öğrenilen dolandırıcı İbrahim K., son olarak bir gıda toptancısından yardım istemek üzere iş yerine gitti. İş yeri sahibi, tanıdığı olan bir başka başkan yardımcısı İsmail Selimoğlu’nu arayarak kendisinden belediye adına yardım talep edildiğini, belediyenin yardım toplayıp toplamadıklarını sordu. Bunun üzerine, iş yeri sahibine dolandırıcılık olayını açıklayan Selimoğlu, gelen kişiyi bir süre oyalamasını istedi. Ardından kendisi de aynı iş yerine giden Başkan Yardımcısı İsmail Selimoğlu, belediye adına yardım talebinde bulunan dolandırıcıyı yakalayarak polislere teslim etti.

        Emniyetteki sorgusunda, kalem ve defter satarak geçimini sağladığını, böyle bir yola ilk kez başvurduğunu ve çok pişman olduğunu söyleyen İbrahim K.'nın, “Başkan yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez’in ismini, belediyedeki odasının kapısında gördüm. Kendisinin adını kullanarak Osmangazi’deki fabrika ve iş yeri sahiplerinden, belediye adına para toplayabileceğimi düşündüm. Öncelikle DOSAB’taki fabrikaların listesini çıkartıp, iş yeri sahipleri ya da yöneticilerini Hasan Hüseyin Erdönmez olarak arayıp, belediye adına yardım talep ettim. Daha sonrada, ‘beni Hasan Hüseyin Erdönmez gönderdi’ diyerek, aynı iş yerine gidip kimlik fotokopimi bırakarak yardım için verilen para ve erzakları aldım.” dediği öğrenildi.

        Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez ise yaşadığı şaşkınlığı dile getirdi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER