ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 17:04

Belediye Atatürk Bulvarı'nda bakım yapıyor

Belediye Atatürk Bulvarında bakım yapıyor


Adıyaman Belediyesi ekiplerince, Atatürk Bulvarı’nda yürütülen faaliyetler çerçevesinde refüjdeki ağaçların gövdeleri kireçleniyor, mevsimlik çiçeklerin arasında filizlenen yabani otlar alınıyor, çim alanlar sulanıyor.

Belediye ekipleri; boyu uzanan çimleri tıraşlarken, bir yandan da sulama şebekeleri gözden geçirilerek, beliren aksaklıklar gideriliyor. Gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte şehrin dışarıya açılan penceresi konumundaki Atatürk Bulvarı, daha güzel bir görünüm sergiliyor. Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Sıcak havaların başlamasıyla birlikte Atatürk Bulvarı’nda çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bir yandan orta refüj ve yan yolların yeşilliğini yaşatmak için sulama tesisatımızı gözden geçiriyor, eski ve hasarlı şebekeleri yeniliyoruz. Diğer yandan, Bulvar’ın güzelliğine güzellik katan ağaçları özenle bakımdan geçiriyoruz. Keza farklı çiçek türlerinin sağlıklı bir şekilde gelişip boy atmalarını sağlamak amacıyla yabani otlardan arındırıyoruz. Atatürk Bulvarı, şehrimizin en önemli arterlerinden olmakla birlikte, aynı zamanda şehirlerarası ulaşımı sağlayan bir güzergâh. Bu açıdan imkânlarımız nispetinde çabalıyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER