ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 15:25

Belde halkından ''kundakçı'' nöbeti


Ceyhan ilçesine bağlı Kurtkulağı beldesinde vatandaşlar, son bir ayda 7 araç ve iki ahırın kundaklanması üzerine şüpheliyi yakalayabilmek için nöbet tutuyor.
Mahalle muhtarlarından Fazlı Yener, kendisine ait 01 L 3638 plakalı traktör ve 01 VL 810 plakalı otomobilinin, evinin önünde benzin dökülerek kundaklandığını öne sürdü.
Son bir ay içerisinde beldede 7 araç ve iki ahırın kundaklandığını iddia eden Yener, olayla ilgili beldede yaşayan A.Y'den şüphelendiklerini söyledi.
Yener, şüphelinin, sorun yaşadığı kişilerin araçlarına ve evlerine zarar verdiğini ileri sürerek, ''Bu kişinin yakalanması için jandarma ekipleri çalışması sürdürürken belde halkı da sopa ve av tüfekleriyle gece gündüz nöbet tutuyor. Şüphelinin bir an önce yakalanmasını istiyoruz'' dedi.
Belde halkından Bülent Ercan da önceki akşam, evinin önündeki 01 VR 854 plakalı kamyonetinin benzin dökülerek yakıldığını iddia etti.
Aynı gece komşusunun aracının da kundaklandığını öne süren Ercan, geceleri korkudan uyuyamadıklarını, sopa ve silahlar nöbet tuttuklarını kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER