ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 17:57

Bekçi Bekir, Şifa standını beğendi


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde yürütülen 'Konuşan Kitap Şenliği'nin 6'ncısı Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde (AÜ) yapıldı. Etkinliğe katılan Özel Erzurum Şifa Hastanesi standını ziyaret edenlerden biri de seksenler dizisinin ünlü bekçisi Bekir’di. Standı çok manalı bulduğunu söyleyen Bekçi Bekir, herkesi kitap okumaya çağırdı.

Erzurum’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu ‘Okumak Şifa Bulmaktır’ kampanyasına Özel Erzurum Şifa Hastanesi de hastane içerisinde hasta ve çalışanlara kitap okuma kampanyası ile katıldı. Okuma kampanyası etkinliklerini görsel hale getiren hastane, Erzurum AÜ'de yapılan Konuşan Kitap Şenliği'ni standına taşıyarak, vatandaşları, kitap okuma konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Görsel olarak ziyaret edenlerin büyük ilgi gösterdiği stanta misafir sanatçı olarak katılan seksenler dizisinin ünlü bekçisi Bekir de (Hacı Ali Konuk) standı ziyaret etti. Kendine has esprili konuşmaları ile dikkatleri üzerine çeken Bekçi Bekir, Şifa standından etkilendiğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Gardaş hele ğestehaneye bak. Ğestelerine kitap oğutir. Ğestelerde resimlerde ne güzel oğir baksana. Ğesteler oğir de biz niye oğimıyalım. Artık çok kitap oğiyacağız.” şeklinde konuştu. Diğer taraftan, standı ziyaret eden yüzlerce vatandaş Şifa Hastanesi'ni bu etkinliğinden dolayı tebrik etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER