ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 19:32

Bedük ve Demirel'den Vali Şahin'e ziyaret


 Eski milletvekilleri Saffet Arıkan Bedük ile Galip Demirel, Malatya Valisi Vasip Şahin'i ziyaret etti.

Türk İdareciler Derneği Genel Başkanı, eski milletvekili ve bir dönem Malatya Valiliği yapan Saffet Arıkan Bedük ile Galip Demirel, Vali Şahin ile bir süre görüştü.

Saffet Arıkan Bedük, ziyarette yaptığı konuşmada, özlem gidermek için kenti ziyaret ettiğini belirtti. Şehrin ciddi şekilde değiştiğini gözlemlediğini anlatan Bedük, şöyle devam etti: “Geldiğimden bu yana gözlemlediğim kadarı ile bir değişiklik gördüm, ana caddelerin genişliği ve şehirleşme anlayışını olumlu değerlendirdim. Malatya ve Malatyalılar her türlü hizmete layık bir şehir ve şehirlidir. Fevkalade başarılı ve tecrübeli de olduğuna inandığım değerli valimizin Malatya'ya çok güzel hizmetler vereceğine inanıyorum. Malatya çok değerli devlet ve siyaset adamı yetiştirdi, İsmet İnönü' yü, benim çok saydığım sevdiğim rahmetli Özal'ı yetiştirdi. Daha nice devlet ve siyaset adamı yetiştirdiği gibi aynı zaman da özel sektörde de başarılı iş adamları yetiştirdi.”

Galip Demirel de Malatya’da yapılacak bir toplantı için geldiklerini, bu vesileyle kentteki dostlarıyla bir araya geldiklerini ifade etti.

Vali Şahin ise daha önce Pütürge’de kaymakam olarak görev yaptığı sırada o dönem valilik makamında bulunan Saffet Arıkan Bedük ile birlikte çalıştıkları anımsattı. Kaymakamlık yaptığı dönemde çok desteğini gördüğü Bedük’ü ağırlamaktan şeref duyduklarını vurgulayan Şahin, ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER