ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 11:22

Bediüzzaman vefatının 53’ncü yılında anıldı

Bediüzzaman vefatının 53ncü yılında anıldı


Büyük İslam âlimi Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 53’ncü yılında Muğla’nın Fethiye ilçesinde anıldı. Hayrat Vakfı gönülleri tarafından hazırlanan programda Said Nursi, Kuran-ı kerim ve dualarla yâd edildi.

        Bediüzzaman Said Nursi’nin ölüm yıldönümünde Fethiye’nin Çamköy beldesinde dua ve mevlit programı düzenlendi. Hayrat Vakfı gönüllüleri tarafında tertiplenen programa vatandaşların yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa da katıldı. Programda Kuran-ı Kerim tilavetinin yanı sıra, ilahi ve kasideler ile Bediüzzaman’ın eserlerinden bazı bölümler de okundu. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören programda, Çamköy Kız Medresesi adına yemek tertip edilirken; Suriye için de yardım kampanyası düzenlendi

        Bediüzzaman Said Nursi’nin Risale-i Nur Külliyatı ile Kuran tefsiri yaptığını anlatan AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, bu tefsir ile insanlığa ışık tuttuğunu söyledi. Said Nursi’nin risale külliyatı ile aynı zamanda Allah’a olan sevgisini ve bağlılığını ortaya koyan pek çok hikmetli sözü bir araya getirdiğini ifade eden Boğa, “Ölümünün 53’ncü yılında Fethiyeli kardeşlerimiz tarafından organize edilen programa katılmış bulunmaktan mutluyuz. Mekânı cennet olsun. Said Nursi’nin eserleri bugün pek çok bilinmeyene ışık tutmuştur. Kendisini rahmetle ve minnetle anıyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER