ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 10:44

Bedirhan Gökçe, Mamak’ta şiir ziyafeti verdi

Bedirhan Gökçe, Mamakta şiir ziyafeti verdi


Ankara Mamak Belediyesi, Ramazan Etkinlikleri kapsamında usta şiir yorumcusu Bedirhan Gökçe’yi vatandaşlarla buluşturdu. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan sanatçı, şiirleri ile duygulandırmakla kalmayıp saz ekibinin söylediği türkülerle de eğlendirdi.

    Gökçe, Abdürrahim Karakoç’un 'Mihriban' adlı eserini de seslendirerek hem Karakoç’u hem de Neşet Ertaş’ı andı. Gökçe,'Bir Elif, Bir Mehmet Olmak' adlı şiiriyle birlikte İstiklal Marşı’nın onuncu kıtasını okuyarak konserini tamamladı. Bir Ankaralı olarak senede yalnızca bir defa geldiği Mamak’ta her geçen yıl büyük bir değişimin söz konusu olduğunu kaydeden usta yorumcu, “Mamak benim çocukluğumda cezaevi ile anılırdı. Bugün Mamak’ı rengârenk görünce gurur duydum. Yiğidin hakkını yiğide vermek lazım. Mamak Mamak olmuş.” dedi.

    ANIT BAYRAKTAN ETKİLENDİ

    Samsun Yolu’nda yapımı tamamlanan ve farklı illerden Ankara’ya gelen vatandaşları karşılayan Anıt Bayrak Park’ı gördüğünde tüylerinin diken diken olduğunu belirten Bedirhan Gökçe, 'Dalgalan Sende Şafaklar Gibi Ey şanlı Hilal' yazısıyla bütünleştirilen bayrakları ilçenin girişinde gördüğümde çok duygulandım. Mamak’a farklı bir boyut kazandırmış. Başkanıma böyle bir çalışmayı Ankara’ya kazandırdığı için içten teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

    Program sonunda sanatçıyı tebrik ederek çiçek takdim eden Belediye Başkanı Mesut Akgül de, “Biz yerel yöneticilerin görevi yalnızca o şehrin yolunu, sokağını, asfaltını yapmak değil aynı zamanda bulundukları şehrin sosyal ve kültürel hayatını da hareketlendirmektir. Mamak’ta ciddi değişimler var. Artık Ankaralı Ankara’yı Atakule’den değil Mamak’tan seyredecek. Bayraklarımız Mamak’tan dalgalanacak.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER