ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 22:19

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yöneticileri Rektör Kibar’ı ziyaret etti

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yöneticileri Rektör Kibarı ziyaret etti


Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) As Başkanı Ali Duran Karakaya, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti.

5 - 15 Eylül tarihleri arasında Adana'da düzenlenecek Dünya Tekerlekli Sandalye Gençler Basketbol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilen ziyarette TBESF Adana İl Temsilcisi Dr. Ercan Atalay ve Şampiyona Genel Koordinatörü İsmail Güneş de hazır bulundu.
Yapılan hazırlıklarla ilgili Rektör Kibar’a bilgi veren Ali Duran Karakaya, şampiyonanın şehirde engellilerle ilgili doğru farkındalık çalışmalarına ciddi anlamda katkı koyacağını belirtti. Karakaya, "Artık dünyada şehirlerin tanıtımı bu tip organizasyonlar sebebiyle popüler hale geldi. Ümit ediyoruz ki Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası sürecinde şehrimizi Avrupa'ya ve dünyaya en iyi şekilde tanıtabiliriz." dedi.

Rektör Mustafa Kibar ise "Önceki şampiyona şehrin bilinirliğine katkılar sağladı. Çukurova Üniversitesi olarak bu şampiyonaya destek vereceğiz. Üniversitemize düşen unsurlarda mutlaka sürecin içinde olacağız." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER