ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 16:44

BEBKA’dan 20 milyon TL’lik hibe


 Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), destek programlarının ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı. 'Sürdürülebilir Sanayi', 'Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı' ve 'Turizm Tanıtım' alanlarında toplam 20 milyon TL hibe verilecek proje teklif çağrısı yapıldı.

BUTİM’de düzenlenen toplantıda projelerin teslim edileceği son tarihi 20 Mart 2013 Çarşamba olarak açıklayan BEBKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik, 2013 Yılı Mali Destek Programları'nda 3 alandaki proje teklif çağrısında kar amacı gütmeyen projelerin destekleneceğini belirtti.

Mehmet Sait Cülfik, BEBKA’nın, 2010 ve 2011 yıllarında proje teklif çağrılarında toplam 28 milyon TL bütçe ile 665 proje başvurusundan yüzde 20’si olan 128’ini desteklediğini açıkladı. Cülfik, 74 projesinin ise Bursa’dan olduğunu söyledi.

Geçen yıllarda proje çağrılarına olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini anlatan Cülfik, "Bu yıl da büyük ilgi bekliyoruz. Bu yıl hem destek bütçemiz artarak 20 milyon TL oldu, hem de hibe miktarlarımız proje başına 1 milyon TL noktasına kadar arttı.” dedi. Geçen yıl özellikle Ar- Ge konusunda KOBİ’lerin başvurup kurdukları laboratuvarlarla uluslararası rekabette ellerini güçlendirdiğini belirten Dr. Cülfik, “Bu yıl ise sanayide Ar- Ge, çevre ve enerji gibi konulara destek olmayı hedefliyoruz. Hibe oranlarımız arttı. Geçen yıl 400 bin mertebesinde iken, bu sene 1 milyon liraya çıkarttık. Ortak kullanıma yönelik olan bu alanlarda daha büyük yatırımlar bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bölgenin sanayinin yanında, turizm bölgesi olduğunun da altını çizen Mehmet Sait Cülfik, “Turizm altyapısının geliştirilmesi, hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik turizm altyapı programına da çıkıyoruz. Sanayi konusunda olduğu gibi turizmde de 1 milyon TL’ye kadar hibe verilecek. Bölgenin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması için ise ‘Turizm Tanıtım’ adı altında da bir programımız var. Toplamda 3 başlıkta 20 milyon TL’lik yeni bir çağrıya çıktık.” dedi. Ardından proje teklif çağrısının detayları ilgililere anlatıldı.

SON BAŞVURU TARİHİ 20 MART 2013

2013 yılı mali destek programlarını tanıtmak amacıyla Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te bilgilendirme toplantıları ve ücretsiz proje yazma eğitimleri düzenlenecek. Bu toplantılarda mali destek programları hakkında bilgiler verilerek, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği ve başvuru süreci anlatılacak. Bilgilendirme toplantıları ve eğitimlerin takvimine BEBKA’nın internet sitesinden ulaşılabilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER