ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 20:22

Bebeğini diri diri gömen kadın tutuklandı

Bebeğini diri diri gömen kadın tutuklandı


Kütahya'nın Simav ilçesinde, evlilik dışı doğan bebeğini kazdığı çukura gömdüğü iddia edilen kadın çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Simav ilçesine bağlı Akdağ beldesi Cevizlik Mahallesi'nde ikamet eden Ö.Ç. (35) Simav Cumhuriyet Savcısı'na verdiği ifadenin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

    İddiaya göre, Akdağ beldesinde yaşayan Ö.Ç., evlilik dışı ilişki sonucu dünyaya gelen kız bebeğini, Cevizlik Mahallesi'nde boş bir alana kazdığı çukura diri diri gömdü. Annesi Ö.Ç.'nin yine hamile olduğunu öğrenen kızı durumu babasına anlattı. Annesinin, anneannesinin evinin arkasında bulunan tepeliğe doğan çocuğunu gömdüğünü babasına iletmesinin ardından Naşa Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Ö.Ç.'nin boşandığı eşinden olan 10 yaşındaki kızının ihbarı üzerine Simav Jandarma Komutanlığı ekipleri söz konusu alanda Cumhuriyet Savcısı'nın gözetiminde, kazı yaptı. Kazıda, bebeğin kemiklerine ulaşıldı. Kemikler, incelenmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

    Ö.Ç. mahkemede, 2012 yılı bahar ayında doğum sancılarının tuttuğunu kimsenin buna şahit olmaması için o zaman 9 yaşında olan kızı ile kayalıklara gittiğini söyledi. Ö.Ç.'nin çocuğun gayrimeşru olması nedeniyle kimlik çıkaramayacağını ailesi ve akrabalarının baskısından korktuğunu, hamileliğini ise yaz aylarında bile palto giyerek sakladığını belirttiği öğrenildi.

Çocuğun doğumuna hazırlıksız yakalandığını, kordon bağını elleri ile kopardıktan sonra kucağında uyutup daha sonra elleri ile kazdığı çukura gömdüğünü belirten Ö.Ç.'nin nöbetçi mahkemenin 'Kasten Adam Öldürmek' suçundan tutuklu yargılanarak Uşak E Tipi Kadın Tutuk Evi'ne gönderilmesine karar verdi.

Simav Cumhuriyet Savcısı'nın gözetiminde yapılan kazıda bebeğe ait kemik parçalarının Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği kaydedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER