ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 15:57

BDP'li vekiller için jet fezleke!

BDPli vekiller için jet fezleke!

BDP'li vekillerle ilgili fezlekeler Meclis Başkanlığı'na gönderildi.


BDP 'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını öngören fezlekeler Meclis Başkanlığı'na gönderildi.

Başbakan Erdoğan, dün İspanya'ya hareketi öncesinde yaptığı açıklamada BDP'lilerin terör örgütü PKK 'nın sözcülüğüne soyunduklarına dikkat çekerek, dokunulmazlıklarının kaldırılacağını söylemişti. Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından BDP'lilerin dokunulmazlığının kaldırılmasını öngören fezleke, Başbakanlık tarafından TBMM Başkanlığı'na gönderildi.

Aralarında BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak ve Aysel Tuğluk'un da bulunduğu 10 vekilin dokunulmazlığının kaldırılması isteniyor. 

BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, BDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, BDP Hakkari Milletvekilleri Adil Kurt ve Esat Canan, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk hakkında, ''silahlı terör örgütüne yardım etmek'' suçundan TCK ve TMK uyarınca soruşturma açılmasına izin verilmesi talebini içeren dokunulmazlık dosyası, evrak kaydı yapıldıktan sonra TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edilecek.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER