ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2014 Cuma 17:49

BDP'li tutuklu 2 milletvekilinin tahliyesine karar verilmesi


Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinin oy birliği ile tahliyesine karar verdiği milletvekillerinden Mardin E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu Gülser Yıldırım kararı eşi ve çocukları ile açık görüşte öğrendi.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliye edilmeleri yönündeki kararını cezaevindeki gardiyanlardan öğrenen Yıldırım, sevincini kendisini ziyaret eden eşi ve çocukları ile paylaştı.

Açık görüş sonrası cezaevi çıkışında gazetecilere açıklama yapan Milletvekili Gülser Yıldırım'ın eşi Kamiran Yıldırım, eşi ile açık görüşte iken sevindirici kararın kendilerine ulaştığını söyledi.

"Kararı açık görüşte ganrdiyanlardan öğrendik" diyen Yıldırım, gardiyanların televizyonda tahliyeye ilişkin altyazı geçtiğinin bilgisini verdiğini belirtti.

Yıldırım, "Mahkeme nihayet tahliye kararı verdi. Eşimin geride bıraktığı arkadaşları olduğundan buruk bir sevinç yaşadık. Çocuklarımız da yanımızdaydı. Sarmaş, dolaş olduk. Bu hepimizi mutlu eden bir şey. Sevinçliyiz. Gecikmiş bir adalet ama hepimiz mutluyuz" diye konuştu.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER