ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 18:58

BDP'li meclis üyesi kadın, mal paylaşımı anlaşmazlığından öldürülmüş


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Küçükçekmece Kadın Meclisi Üyesi Nazliye Sincar'ın, 5 yıl önce boşandığı ve mal paylaşımı yüzünden tartıştığı eşi Şeyhzade Harman tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliklerine katılmak için Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Piliç Sokak'ta Kadriye Moroğlu Lisesi önünden kaldırılacak araçlara binmek için lise önüne giden Nazliye Sincar, eski eşi Şeyhzade Harman'la karşılaştı. Harman ile Sincar arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Silahını çeken Şeyhzade Harman, Nazliye Sincar'ı göğsünden 3 kurşunla vurdu. Sincar, ağır yaralı olarak Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye ağır yaralı olarak getirilen Sincar, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Harman'ın cenazesi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Cinayet zanlısı eski eş Şeyhzade Harman ise kayıplara karıştı.

Nazliye Sincar, 5 yıl önce eski eşi Şeyzade Harman'dan boşandı. Anlaşmalı boşanan çift mal paylaşımı yaptı. Cep telefonu dükkanı bulunan Şeyhzade Harman, kısa süre önce iflas etti. Ekonomik zorluk çeken Harman, mal paylaşımının adaletsiz olduğunu söyleyerek eski eşinden eşyalarını geri istemesi üzerine aralarında tartışma başladı. Eşler arasında başlayan tartışma cinayetle sonuçlandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER