ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 14:09

BDP'li Kışanak bu sefer smaç yaptı


Diyarbakır’da düzenlenen '8 Mart Kadın Voleybol Turnuvası’nda BDP’nin Diyarbakır belediye eş başkanları ter döktü. BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı Gültan Kışanak, seçim çalışmasına kısa süre ara vererek yer aldığı takımda smaç yaptı, takım arkadaşlarıyla saha mücadele verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği 8 Mart Kadın Voleybol Turnuvası devam ediyor. Kadın Voleybol Turnuvası, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü desteği ile Bağlar Belediyesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Turnuva kapsamında BDP’li belediye kadın eş başkanları ile Büyükşehir Belediyesi Voleybol 3. lig takımı oyuncularının karma bir şekilde oluşturduğu iki takım karşı karşıya geldi.

Maçta saha çıkan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı Gülten Kışanak, “Amed’teki bütün kadınları spor yapmaya davet ediyorum. Spora başlamak için herhangi bir yaş sınırı yok. Her yaşta spora başlanabilir. Görüldüğü üzere bende başladım. Bütün kadınları amatör takımlar kurmaya, spor yapmaya ve belediyelerimizin sosyal tesislerinde bu çalışmalarını sürdürmeye davet ediyorum. Çünkü spor en çok kadına yakışıyor. Spor, dostluk demek, kolektivizm demek, barış demek, centilmenlik demek ve çok güzel duygular bunlar. Bütün kadınların bu duyguları yaşamasını arzu ediyorum. Bizde BDP’li belediyeler olarak bütün spor tesislerimizden kadınların daha etkin bir şekilde yararlanması için düzenlemeler yapacağız. Kadınlarla için spor sahaları yapacağız.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER