ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 15:07

BDP’den Facebook’a tepki

BDPden Facebooka tepki

BDP Basın Yayın Komisyonu, sosyal paylaşım sitesi Facebook’la ilgili açıklama yaptı.BDP’den yapılan açıklamada, Facebook’un İstanbul il teşkilatının ardından genel merkeze ait sayfayı da kapattığı belirtilerek, “Bu sansürcü anlayışının altında AKP ile yürüttüğü çıkar işbirliği yatmaktadır” denildi.

Açıklamada, BDP İstanbul İl Başkanlığı’nın ardından BDP Genel Merkezi’ne ait sayfanın da kapatıldığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Facebook'un partimize yönelik sansür politikası, siyasal alanda yürütülen baskı politikasının bir benzeridir. BDP'nin sosyal medyada giderek artmaya başlayan etkinliğinden rahatsız olan çevreler, partimizin siyasi, politik, barışçıl mesajlarının sosyal medya üzerinden yaygınlaşmasını engellemek amacıyla çağdışı yol ve yöntemlere başvurmaktadır.

İstanbul il örgütümüzün sayfasının ardından, bu kez de genel merkezimize ait sayfa Facebook tarafından kapatılmıştır. Facebook'un bu sansürcü anlayışının altında AKP ile yürüttüğü çıkar işbirliği yatmaktadır. Türkiye'de ofis açarak reklam pastasına doğrudan erişmek isteyen Facebook, bu hedefini gerçekleştirmek için AKP ile işbirliği kapsamında partimizin sayfalarını kapatmaktadır."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER