ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 13:06

BDP, Sinop’ta protestolarla karşılandı


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) milletvekilleri, İmralı sürecine destek aramak amacıyla çıktıkları Karadeniz turunun ikinci ayağı olan Snop’ta, protesto gösterileri ile karşılandı.

BDP'li milletvekilleri Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü ve Bağımsız İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ile HDK Eş Başkanı Fatma Gök'ün yer aldığı grup, ilk durak olan Çorum’dan, sabah saatlerinde Sinop’a hareket etti. İl girişinde emniyet tarafından alınan geniş güvenlik önlemleri altında programın yapılacağı öğretmenevine giden grup, burada bekleyen MHP'li ve Sinoplu vatandaşın tepkisi ile karşılandı. Yaklaşık 500 kişiden oluşan ülkücü gençlik ve şehit yakınları, gruba saldırmak istedi. BDP’liler, herhangi bir fiili müdahaleye uğramadan polis tarafından öğretmenevine alındı.

Protestocu grup, öğretmenevi çevresinde sloganlar atarak BDP’li heyete tepkilerini dile getirirken, polis, itidalli davranılması için sık sık anons ederek, kalabalığın dağılmasını istiyor. Grup, İstiklal Marşı okuyarak protestoya devam etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER