ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 12:10

BBP'li Çayır: "İhsanoğlu'na BBP olarak desteğimiz tam"

BBPli Çayır: "İhsanoğluna BBP olarak desteğimiz tam"

Büyük Birlik Partisi Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, partilerinin, cumhurbaşkanı seçiminde desteklediği adayı Çatı Aday Ekmeleddin İhsanoğlu olduğunu, bunun dışında parti adına yapılan açıklamalara itibar edilmemesi istedi.


Büyük Birlik Partisi(BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, partilerinin, cumhurbaşkanı seçiminde desteklediği adayı Çatı Aday Ekmeleddin İhsanoğlu olduğunu, bunun dışında parti adına yapılan açıklamalara itibar edilmemesi istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçiminde partilerinin kendilerini desteklememesi nedeniyle BBP üzerinden manipülasyon yaptığını belirten Çayır, bu tür ucuz yollu siyaset tüccarlığının sona erdiğini, bu tür girişimlere hiç bir zaman prim vermeyeceklerini kaydetti.


Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili parti binasında açıklama yapan Çayır, partilerinin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleme kararını il ve ilçe başkanlarının katılımıyla 2 defa istişare ederek aldığını, bunda da en önemli etkenin 5,5 yıldır hayatını kaybeden merhum liderleri Muhsin Yazıoğlu'nun helikopter kazasının aydınlatılmaması olduğunu ifade etti.

Halkın BBP adına açıklama yapıyoruz biz falan adayı destekliyoruz sözlerine itibar etmemesi gerektiğini belirten Çayır, "Bizim desteklediğimiz adayımız net bir şekilde söylüyoruz Ekmeleddin İhsanoğlu. Bunun dışındaki açıklanan isimler BBP'yi temsil etmez. Biz 22 yıldır ilkeli siyaset yapan bir partiyiz. Esen rüzgara göre şekil değiştiren bir parti değiliz. 22 yıldır da millet adına aldığımız bütün kararları partimiz yetkili organlarında istişare ederek alıyor. İlkeli siyasetimiz birilerini rahatsız etti. 12 yıllık iktidarı dönemlerinde BBP'yi görmeyenler cumhurbaşkanı seçimde bir anda 'kardeşleri' oldu. BBP kardeşinizde o zaman 5,5 yıldır şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının hayatını kaybettiği kazayı niçin aydınlatmadınız. Biz ilkeli siyaset peşindeyiz. Biz siyaset anlayışımızda siyasi illüzyonistlik ve oportünizm yok. Dik duruyoruz, millet adına dik ve doğru yürümeye devam edeceğiz bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER