ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2014 Cuma 14:39

BBP'li Bayrak, AVM projesine itiraz etti


Büyük Birlik Partisi (BBP) Sakarya İl Başkanı Ahmet Bayrak, TOKİ tarafından Atatürk Stadı arazisinde yapılacak AVM projesine itiraz ettiklerini bildirdi.

Bayrak, yaptığı yazılı açıklamada, Atatürk Stadı'nın bulunduğu parsellerle ilgili TOKİ tarafından resen yapılan imar planının kasım ayı içerisinde, Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edildiğini hatırlattı. Bu projenin Sakarya’nın geleceği açısından çok zararlı olduğunu savunan Bayrak, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na itirazda bulunduklarını ifade etti. Bayrak, “Revize 1/25.000 nazım imar planı ve Adapazarı ilçesi 1/5.000 nazım imar planına itiraz ettik. Yapılmış olan itirazlarımızın dikkate alınarak bu hatalı planlamadan dönülmesi gerekmektedir." dedi.

Bayrak, buradaki imar planının Toplu Konut Kanunu’nun 4. maddesinde yer alan ‘Çevre ve imar bütünlüğünü bozmayacak şekilde her tür ve ölçekteki imar planlarını yapmaya’ ibaresinden de anlaşılacağı üzere, bu projenin o bölgedeki imar bütünlüğünü tehdit ettiğini savundu. Bu alanın park yapılmasını isteyen Bayrak, Sakarya’nın bir deprem kenti olması sebebiyle bu alanın deprem koridoru olarak kullanılmasının daha doğru olacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER