ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 12:57

BBP’den Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

BBPden Kılıçdaroğluna suç duyurusu

Büyük Birlik Partisi Rize İl Teşkilatı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Rize Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.


Büyük Birlik Partisi (BBP) Rize İl Teşkilatı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Rize Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

    Beraberindeki parti mensupları ile Rize Adliyesi önünde toplanan BBP Rize İl Başkanı Nusret Kaya, burada yaptığı açıklamada, 29 Ekim kutlamaları kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki söylemlerinin seviyesizce olduğunu söyledi.

    Kılıçdaroğlu’nun “Dolmabahçe’de oturup Kadıköy’den gelen kadınları dikizliyor. Bu nasıl ahlak anlayışıdır” şeklindeki konuşmalarını hatırlatan Kaya, “Kılıçdaroğlu’nun bu hakaretine maruz kalan sadece AK Parti Genel Başkanı Erdoğan değil, Türkiye Cumhuriyeti kızları, kadınları ve anneleridir. Bizlerde onların sesi olmak ve onlara uzanan sivri ve seviyesiz dili yüce adalete şikayet etmek için Rize Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçemizi veriyoruz.” dedi.

    Nusret Kaya, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun ahlak adına Türk kadınlarının namus ve iffetini siyasete alet edecek en son kişi olduğunu hatırlatarak kendisini esefle kınıyoruz. Ülkenin bunca sorunu varken seviyesiz söylemlerle gündemi meşgul etmemesini asli görevi olan ülke ve millet sorunlarını gündeminde tutmasını tavsiye ediyoruz. Kadıköy vapurlarını kendi eşi kullanmışsa kendi eşinden, tüm hanımlardan ve annelerden özür dilemesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

    Kaya ve beraberindeki partililer daha sonra şikayet dilekçesini vermek üzere adliye binasına girdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER